Liliowy kapelusz

Otrzymałam listel, a w nim o kobiecie prawdę, wielką mądrość. Siła tego, co mówią mądrzy ludzie jest na tyle duża, że potrafi dokonać nawet przełomu w życiu…

Kobieta:

Kiedy ma 5 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi księżniczkę.

Kiedy ma 10 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi Kopciuszka.

Kiedy ma 15 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi obrzydliwa siostrę przyrodnia Kopciuszka: „Mamo, przecież tak nie mogę pójść do szkoły!”

Kiedy ma 20 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi się „za gruba, za chuda, za niska, za wysoka, włosy za bardzo kręcone albo za proste”, ale mimo wszystko wychodzi z domu.

Kiedy ma 30 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi się „za gruba, za chuda, za niska, za wysoka, włosy za bardzo kręcone albo za proste”, ale uważa, że teraz nie ma czasu, żeby się o to troszczyć i mimo wszystko wychodzi z domu.

Kiedy ma 40 lat:
Ogląda się w lustrze i widzi się „za gruba, za chuda, za niska, za wysoka, włosy za bardzo kręcone albo za proste”, ale mówi, że jest przynajmniej czysta i mimo wszystko wychodzi z domu.

Kiedy ma 50 lat:
Ogląda się w lustrze i mówi: „Jestem sobą” i idzie wszędzie.

Kiedy ma 60 lat:
Patrzy na siebie i wspomina wszystkich ludzi, którzy już nie mogą na siebie spoglądać w lustrze. Wychodzi z domu i zdobywa świat.

Kiedy ma 70 lat:
Patrzy na siebie i widzi mądrość, radość i umiejętności. Wychodzi z domu i cieszy się życiem.

Kiedy ma 80 lat:
Nie troszczy się o patrzenie w lustro. Po prostu zakłada liliowy kapelusz i wychodzi z domu, żeby czerpać radość i przyjemność ze świata.

Może wszystkie powinnyśmy dużo wcześniej założyć taki liliowy kapelusz?

4 uwagi do wpisu “Liliowy kapelusz

  1. A ja właśnie chodzę w takim liliowym kapeluszu. W niedzielę współorganizowałam już II Babski Rajd „Zielono mi” z udziałem kilkunastu liliowych i ich mężów i przyjaciół. Przyozdobieni w zieloną odzież lub dodatki w kolorze zieleni, szliśmy pięknymi ścieżkami Rezerwatu Stasin skąpanym w milionach zawilców i innych barwnych kwiatków, w cudownej zieloności drzew i krzewów Przy ognisku masa fajnych konkursów z nagrodami, śpiewanie ułożonych przez nas dowcipnych piosenek, do wtóru gitary i innych (licznych instrumentów). Było cudnie, radośnie i młodo, choć średnia wiekowa bardzo duża. Robimy wszystko żeby nie dać się starości i regularnie ćwiczyć marszem stawy i kości. Pozdrawiam. Hej!

    • Witaj Babciu Heniu w klubie „liliowego kapelusza” 🙂 Życzymy wielu fajnych imprez i cudnych szlaków zielonym znczonych.

  2. Świetna charakterystyka kobiet, krótka i treściwa! Ważne też podsumowanie, życzę Wszystkim Paniom by się jak najczęściej sprawdzało!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s