Kliczki z Nałęczowa

Są miejsca, w których nie czuje się przedświątecznej gorączki. Do nich z pewnością należy pokryty białym puchem Nałęczów. Jest spokojnie… nastrojowo… Nie widać ludzi obładowanych zakupami i spieszących się. Spacerują, odwiedzają kawiarnie, zajadają nałęczowskie śliwki, pływają w basenach, oddychają w solnej grocie i parku zdrojowym.

KLIK powiększa zdjęcia.Zmarznięty pan Prus siedzi wciąż pod pałacem Małachowskich. Nikt nie chce mu towarzyszyć w obawie przed zamoczeniem ubrania na zaśnieżonej ławeczce. Trudno. Poniosę ofiarę przeziębienia pupy i choć przez chwilę przytulę się do Pisarza by dać mu trochę ciepła.  Jestem przecież Aniołem, hi, hi…
21 uwag do wpisu “Kliczki z Nałęczowa

  1. Ooooo raju! Tam jest śniegowo i nawet staw zamarzł! No, tak to Daleki Wschód jest. Piękna sceneria, piękne kaczki ale najładniej jest ci z Panem Prusem. Ślicznie wyglądacie. A kliczki śniegowe jak zrobione? Palcem?

    • Bet, najpierw bardzo długo szukam długiego kija. Gdy już go znalazłam, to zrobiło się ciemno. Schowałam więc go w krzaki i przyszłam na drugi dzień. Nie było jednak ani krzaków, ani tym bardziej kija, gdzieś się podziały. Znalazłam drugi – jeszcze dłuższy i nim napisałam „kliczki” na śniegu. Chodziło mi o to, żeby nie zrobić śladów podczas pisania palcem.

  2. Witaj Elu. Faktycznie śniegu tyle co na wschodzie, i to bardzo dalekim:) U mnie właściwie go nie ma. Bardzo piękne zakątki. Pozdrawiam serdecznie

  3. aEllu! śliczna z ciebie anielica,przeslij tego sniegu proszę.Świąt prawdziwie śwątecznych,ciepłych w sercu,zimowych na zewnatrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką,co daje nadzieję na nastepny rok życzy Alicja

  4. alElla w Nałęczowie***)))i jeszcze o nim nam opowie.Ślizne fotki nam podarowałai z Aniołem się pozamieniała***)))AlEllu – same serdeczności na te piękne Święta.

  5. Dziękuję pięknie za życzenia. Tobie alEllu i Twoim gościom życzę na święta niezapomnianych chwil wśród bliskich osób oraz ciepła i życzliwości nie tylko z okazji świąt.

  6. Witam alEllu, to Ty nawet śnieg tam masz? Ho,ho!!AlEllu Przemiła, życzę Tobie, Twojej Siostrze i wszystkim bliskim miłych Świąt, odpoczynku i wiele zadowolenia.w życiu.Mam nadzieję na Sylwestra u Ciebie na blogu..Wtedy „pożyczę” Nowego Roku.Serdeczności i ukłony ślę****P.s.Dziękuję za uwagę co do spamu. Jutro się z tym uporam.

  7. Dziękuję Ci, Elu za życzenia i Tobie również życzę zdrowych, szczęśliwych Świąt, spokoju i ciepłych, rodzinnych spotkań:) Pozdrawiam serdecznie:)

  8. Przy takim barze to i ja bym za Anioła Stróża robił rad:)) Wszelkiej WMPani życzę świątecznej i poświątecznej pomyślności:) Kłaniam nisko:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s