Zmiana podpisu z e-maila na Nick

       Spam nie daje żyć. Reklamy wdzierają się nawet w komentarze pod postami. Ratunkiem są kody antyspamowe albo wprowadzenie obowiązku logowania. I tak źle, i tak niedobrze, ponieważ obrazkowy kod poprzewracanych literek bywa nieczytelny, a przy logowaniu – w podpisie komentarza pojawia się adres mailowy osoby komentującej. Nie każdy chce do publicznej wiadomości podawać adres prywatnej skrzynki. Potem „roboty” namierzają znak @ i atakują naszą pocztę czym się da. Od ofert matrymonialnych, poprzez najtańsze okna i drzwi, po super tabletki na odchudzanie i słoneczną – gorącą plażę pod palmami, na której śnieg leży…

Można zmienić podpis w komentarzu z e-maila na wybrany Nick.

Oto recepta:

 • Po zalogowaniu kliknąć link „Twoje dane” znajdujący się po lewej stronie.  Tam są dane, które podawaliśmy przy zakładaniu konta.
 • Przy pozycji „Onet_Id” kliknąć opcję „zmień”.
 • Po podaniu hasła i wpisaniu  Nicku, jakim chcemy się posługiwać,  kliknąć „OK”.

Od tego momentu w podpisie komentarza będzie Zosia a nie adres do Zosi.

      Warto też wiedzieć, że jeśli chcemy na forum podać swój adres e-mail, lepiej znak @ zastąpić czymkolwiek, np. Zosia(tu małpiszon)op.pl.

Nie dajmy się!

Dopisek z 20 lutego 2012.
Nie wiedzieć czemu, moje opowiastki przy kominku na pierwszej pozycji najpopularniejszych i najczęściej czytanych. Buu…  Muszę okopywać się przed spamem?
 

Nawet Janusz Korwin Mike dopiero za mną „drepcze”.

68 uwag do wpisu “Zmiana podpisu z e-maila na Nick

 1. Witaj Elu. Dziękuję za tą instrukcję. Spróbuję się z nią zapoznać bliżej. Chyba jakiś czas temu na moim blogu zostawiłaś ją dla Noli. Pozdrawiam serdecznie

   • Jakubie, z poczty widzę Twój komentarz (jak płaczesz), a na blogu go nie ma. Nie wiem, co się tu dzieje. Trzeba będzie chyba zabierać się z Onetu, wzorem wielu innych Blogowiczów.

   • A wiesz, że mnie tak bardzo nie zalewa reklama. Może dlatego, że od dawna mam tylko nick w podpisie? A określenie „małpa” jest bardzo dowcipne. Zwłaszcza gdy komuś podajesz swój adres słownie.

    • I zapewne na forach publicznych nie podajesz adresu. I na blogach masz szczęście, bo nie zalewa Ci spam bloga. Usunąć kilkaset komentarzy z reklamami, to straszna robota. W dodatku podwójna, bo i komentarze na blogu i powiadomienia w skrzynce. A w tej masie to i nie widać listu od ważnej dla nas osoby. A… i… dyskutować się nie chce na takiej zaspamowanej i zatrollowanej notce , bo kto by tam wyłuskiwał normalny komentarz wśród kilkuset reklam albo odzywek typu: „hi, fajny blogasek, wejdź na stronkę…”.

     • Niektórzy „sławni” mają ochroniarzy. Jak skomentowałam „niezgodnie z linią partii”, to natychmiast otoczyli mnie „ochroniarze” i zaczęli uświadamiać. Czasami komentatorzy dyskutują między sobą, ale na tym blogu to wyraźnie było widać: komentarz nie po linii – otoczenie, komentarz krytykujący – otoczenie…A co my… biedne żuczki bez ochrony? hi, hi…

     • Bardzo dobre hasło, Bet. Ja bym dodała: siebie i swoich gości, o! A dlaczego? Nie ma dla mnie nic bardziej przykrego w blogosferze, jak obrażanie i napaść na gości, a gospodarz – właściciel bloga nie reaguje. Jeśli nie ma czau chronić i zapewniać poczucia bezpieczeństwa, ma możliwość wyłączyć w ogóle komentowanie.

     • Między innymi dlatego zaczęłam blogować, że mam taką możliwość. Pamiętasz, jak na forum politycznym padały wyzwiska i nic z tym zrobić nie można było.

     • Witaj Elu, to nie takie proste, jak piszesz, wyłączyć komentowanie. robi się przykrość tym, którzy są kulturalni i chcą podyskutować. A przy tym trudno nieraz wyczuć, gdyż niektórzy blogerzy zgłaszali do mnie pretensje właśnie o wycinanie przez mnie obraźliwych dla nich komentarzy, gdyż chcieli się odciąć i nawrzucać chamowi.Mam problem, jak pewnie zauważyłaś, z chamstwem na moim blogu. I mało tego uważam, że to było celowe działanie przeciwko mojemu blogowi (być może nawet motywowane politycznie), żeby obrażać dyskutantów na moim blogu, szczególnie kobiety, żeby ich zniechęcać do komentowania.I może uznasz to za teorię spiskową, ale zauważyłam, że szczególnie były atakowane osoby albo lewicowe jak ja czy niedeklarujące się politycznie, ale z poglądów raczej centrolewicowe (wrażliwe społecznie), albo związane z PiS. I kto to mógł robić? Oto zagadka.

     • Z tego wynika, Mario, że nie ma chyba złotego środka.Szczególnie polityka wzbudza dużo emocji i ludzie obrażają się nawzajem. Zauważam jednak, że nie tylko. Tutaj, przy kominku, zaatakowano (po polecance) na przykład „ni z gruszki ni z pietruszki” osobę stale tu komentującą. Za nic, na spokojnej rozmowie, tak po prostu na „wszelki wypadek” chyba, bo komentarze były spokojne i nie o polityce. Więc może… agresja internetowa to dzisiaj jakaś potrzeba, niezbędna niektórym do życia jak chleb? Już chyba bardziej jestem w stanie „rozgrzeszyć”: partyjnych, bo w ataku mogą mieć swój interes.W każdym razie dzisiaj na noc, ponieważ wstawiono blog do popularnych, włączę logowanie i kod antyspamowy, żeby rano nie tracić czasu na usuwanie spamu i komentarzy typu „ale wy wszyscy tutaj komentujący jesteście durni”, jak to było pod poprzednią notką.

     • Właśnie, gdyby to tylko polityka wzbudzała niedobre emocje, ale masz rację, że wystarczy, że tekst zostanie polecony, żeby znaleźli się jacyś frustraci, którzy chcą po prostu dokuczyć. Czy im się wydaje, że gdy okażą pogardę innym, to sami zostaną uznani za lepszych, mądrzejszych? Trudno powiedzieć, co tych ludzi napędza.

 2. Witaj alEllu. Bardzo dobre rozwiązanie, ale niestety działa tylko w środowisku Onetu, i w dość wąskim zakresie. Może zniechęcić głównie tych, którzy tylko czytają inne komentarze. Adresu URL (czyli tego pocztowego) nie da się ukryć, bo widnieje on w „Właściwościach” każdego pliku – inaczej byłby jeszcze większy bałagan, niż jest.Ze spamem trzeba walczyć inaczej, najlepiej zmienić program pocztowy. A dlaczego @ to małpka? No, bo to jest małpka z ogonem nad głową! anzai

  • Anzai, a co to znaczy zmienić program pocztowy? Toż poczta/konto – to powiązane z blogiem – jest na Onecie a nie w „moim” programie.

   • alEllu, chyba masz rację. Nie sprawdzałem tego, ale zdaje się, że ci co zakładali bloga po 2004 r. (wtedy Onet zmienił system kont) niewiele mogą już zmienić. Ja miałem konto uczelniane od 1998 r., więc prawdopodobnie tylko podałem ten adres przy zakładaniu bloga na Onecie. Po 2004 r. też musiałem zmienić adres, ale pozostał mi Outlook 8 z jakimiś nakładkami. Tam wystarczyło raz wykasować spam i z tego adresu więcej nie przychodził. Teraz od roku Onet znowu coś zmienił, i nie korzystam już z Outlooka. Jak znajdę jakiś program to Ci podeślę.

    • Anzai, bardzo dziękuję. Nie śmiej się, ale ja dalej nie rozumiem, co to znaczy „program” i „program ci podeślę”. Jak to mi podeślesz? Moja poczta jest gdzieś w niedostępnym dla mnie „kosmosie” zwanym „Onet”, „Gmail” albo „Wirtualna Polska”. To teraz będę miała w „Anzai Polska” ?

     • alEllu, nie śmieję się, bo sam nie wiem czy będzie możliwe takie zwykłe „podesłanie” Jeszcze kilka lat temu mogłem Ci podesłać te róże, a ważyły ponad 11MB. Teraz już Onet nie daje takiej możliwości. Program, aplikacja, czy kod antyspamowy to zaledwie kilkadziesiąt kB, ale nie wiem czy u Ciebie się zainstaluje, więc trochę to zapewne potrwa, o ile nadal chciałabyś te spamy wycinać.

     • Anzai, no widzisz, jaka ciemniaczka komputerowa ze mnie? Ty chcesz pomóc, a ja nawet nie potrafię pomocy przyjąć, bo nie wiem, o co chodzi.

     • W dobie poczty elektronicznej otrzymałem od mojego administratora sieci list … papierowy, w którym przeprasza, że nie mógł mi dostarczyć listu drogą elektroniczną, bo … była zapchana skrzynka pocztowa. Sprawdziłem i faktycznie listy i rachunki ważyły w sumie 12 MB. Jednak po przekopiowaniu ich z PDF-u na TXT, został niecały 1kB ważnej informacji. Może to jest jakaś droga do reorganizacji?

 3. A do mnie pomimo wprowadzenia hasła jakieś automaty podrzucają śmieci . I to nawet nie jakieś reklamy, ale zwykłe bezużyteczne śmieci. Zlepki liter fragmenty adresów. Zauważyłem że ma to związek z polecaniem tekstów przez Onet. Pod nimi jest najwięcej śmieci. PozdrawiamAntoni Relski

  • Antoni, przed takimi śmieciami ratuje kod antyspamowy, Ogromnie go nie lubię, bo te poprzewracane i powykręcane literki są często nieczytelne.

 4. Już w 2007 roku tak zrobiłam , więc zamiast adresu mailowego widnieje Anna_2007. Te spamy reklamowe są piekielnie uciążliwe. Jakiś kretyn bez przerwy wysyła bzdurne reklamy do Księgi Gości mojej wnuczki. Mimo iż zamknęłyśmy tę księgę, na poczcie dalej pojawiają się te idiotyczne spamy, które odsyłamy do spamu. Nie wiem, ile ten człowiek ma adresów, bo chyba poczta Onetu go blokuje. On chyba nawet nie wchodzi na blog, tylko jakoś automatycznie wysyła, bo przecież by wiedział, że Księgi gości już nie ma, więc niepotrzebnie się trudzi.Niestety, musimy się użerać z jakimiś kretynami!Serdecznie pozdrawiam.

  • Anno, to jest jakaś plaga i zupełnie pozbawiona sensu, bo i tak nikt nie zagląda w takie komentarze. Nie rozumiem więc, po co zamieszczać. Ja już kilka razy sprzątałam w księdze gości. Na blogerze na przykład tego nie zauważyłam, więc może tam administrator ma jakieś zabezpieczenia, których na Onecie nie ma.

   • Przecież jeśli bez przerwy wysyłam do SPAM-u te bzdury, to Onet powinien skutecznie zareagować. Wysłałam już chyba 20 razy. Nie chcę włączać logowania, bo dla niektórych jest to uciążliwe, poza tym na tych blogach trzeba mieć pocztę na Onecie, a nie każdy ma.Może wiesz, jak to się dzieje, że nawet przy logowaniu otrzymywałam komentarze z nickiem i z tyldą? Jak to możliwe?Cieplutko pozdrawiam.

    • Anno, na 20 razy to ja nawet nie narzekałam. Miałam setki… niezliczone ilości. Tyle, że usuwanie jednej fali trwało kilka – kilkanaście godzin.

 5. AlEllu, przy ustawianiu stałego podpisu warto jeszcze wiedzieć, że nie wszystkie znaki można używać. np. mój podpis jest zbity, bo nie wchodzi dywiz, co najwyżej mogłabym dać znak podkreślenia, ale wyjątkowo go nie lubię. A gdy da się taki niedozwolony znak, to nie da się ustawić stałego podpisu, nie wiedziałam, co się dzieje, dopiero syn mi pomógł i zauważył, że to ten dywiz.

 6. Panowie i panie jesteście potrzebni!Moja koleżanka potrzebuje, abyście zrobili ankietę;)Kto ma 3min czasu to klikacwww.ebadania.pl/429950d65ca8c68bi wypelniac!:)przyczynicie sie do wzrostu poziomu wyksztalcenia polskiej mlodziezy! 😀

 7. Rzeczywiście, Onet za dużo reklam wpuszcza, stąd problemy nie tylko z pływającymi reklamami ale i na blogach występuję różne usterki. Dziękuje za rady i serdecznie pozdrawiam.

  • Na przykład na blogspocie i wp takich „ataków” w postaci setek komentarzy składających się z jakichś znaków lub linków nie mam.

 8. Elu,ja też mam takich wpisywaczy.Szczególnie tam,gdzie się punkty przyznaje.Po angielsku to i o sporcie hiszpańskim.Trochę pokasowałem i już.A antyspamowy kod nie jest taki okropny.Logowanie nie jest najlepszym pomysłem.Ta opinia jest moja…Niestety-coś za coś.Kiedyś myślałem,że komputer,to ideał.:-))))Jakub

  • Jakubie, na razie wszystkie zabezpieczenia wyłączyłam. Zobaczę, co będzie, bo życie umykające na usuwaniu spamów dniami i nocami zupełnie mi nie odpowiada:)

 9. witaj alElla , udalo sie, czyli jest dobrze,fajnie jak mozna Cie pozdrowic na Twojej wlasnej stronie, serdecznopsci, dobrego dnia, Elus, bay,bay,

 10. Skorzystałam z Twojej rady i ustawiłam napis, tylko musiałam dodać tę jedynkę. Gratuluje rankingu, to miło, że moja Przyjaciółka tak wysoko zawędrowała. Jestem z Ciebie dumna.

   • A tak przy okazji nie wiesz może z łaski swojej, czy istnieje możliwość zmiany poczty do logowania na blog? No wiesz, czy można korzystać z innej onetowej, a nie wyłącznie z tej na jakiej blog był założony.

    • Gospodzieju, pisałam w tej sprawie do redakcji, odpowiedziano mi, że nie, ale to było ponad rok temu. Wtedy powiedzieli, że w przyszłości będzie taka możliwość. Czy już nadeszła ta przyszłość – nie wiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s