Na azymut za jeden uśmiech

Kazimierz Dolny nad Wisłą w kwietniu

 

Jazda na azymut? Czemu nie! Może w okolice Kazimierza Dolnego nad Wisłą? Tam, gdzie rozgrywa się akcja polskiego filmu dla młodzieży zrealizowanego na podstawie książki Zbigniewa Nienackiego  Wyspa Złoczyńców.

 

Pan „Samochodzik” zaprasza na kwietniową przygodę. Ale… ale… Dlaczego on jedzie, a dziewczyny muszą maszerować, jak ten dobosz na czele? Z tą różnicą tylko, że nie biją w bęben, a z narażeniem życia badają grunt, czy godny jest rozjechania przez szlachetne samochodowe koła i dają znaki, czy nie grozi utonięcie w błocie. Przypomina mi się serial Podróż za jeden uśmiech, także – między innymi – w Kazimierzu realizowany. Za przykład biorę determinację młodych bohaterów w podążaniu do celu podróży. Rozpieszczona, jak Duduś, ale w wędrówkach radząca sobie, jak Poldek, dzielnie uczestniczę w przeprowadzeniu pana „Samochodzika” z jego maszyną, ścieżką przez chaszcze i mokradła.

(…)

zapraszam na ciąg dalszy >>

tu się  sprawniej komentuje i  więcej zdjęć się mieści

 

2 uwagi do wpisu “Na azymut za jeden uśmiech

  1. Podróż za jeden usmiech. Cudowny serial z młodości. Z przyjemnością przeczytałam Twój post i udało mi się tutaj wejść z komentarzem. Serdecznie pozdrwiam.

    • Andante, a ja wpadłam we własną pułapkę z logowaniem, bo od godziny dziewiątej loguję się…. i loguję… i dopiero teraz zostałam dopuszczona tutaj i niniejszym piszę te słowa. Ciekawe czy się opublikują? Czary mary niech się uda, bo już godzinę i 20 minut tu siedzę :)))Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s