Ratunku! Tonę w … śmieciach!

       Obudził mnie łopot folii w uchylonym oknie, którą spod śmietnika przyniósł wiatr. Dobrze, że szerzej nie otwierałam okna, bo jeszcze na twarz by mi ta płachta upadła i we śnie udusiła…
.
      Wiele lat temu w Egipcie widziałam poniewierające się śmieci. Byłam zdumiona, gdy zobaczyłam w egipskiej telewizji programy edukacyjne. Uczono, jak należy śmieci wrzucać do worka i zanosić do specjalnego pojemnika. Pokazywano, że podjedzie samochód – śmieciarka i odpady zabierze. Dziwne wydało mi się uczenie społeczeństwa tak oczywistych dla mnie czynności. W Kairze, w Mieście Umarłych, spotkałam ludzi zajmujących się segregacją śmieci. Więcej w Egipcie nie byłam i nie wiem, czy poradzono tam sobie z problemem śmieciowym.
.
       Za to w Polsce – w środku mającej się za coś lepszego Europy – doczekałam się śmieciowego problemu. Moje osiedle, które zawsze pokazywałam, jako ładne i ukochane, zaczynam nienawidzić, bo za sprawą śmieciowej „rewolucji” przestało mi się podobać. Fuj! Jak okropnie się zrobiło! Z każdej strony budynku, w którym mieszkam,  po kilka kolorowych pojemników. Nawet ładne. Żółte i zielone. Mieszkańcy ochoczo przystąpili do segregacji śmieci.  Myją nawet kubeczki po jogurtach i śmietanie. Co z tego, skoro…
.

Chełm. Miasto położone w Polsce. Polska położona w Europie.
Segregacja śmieci. Fot. z 6 lipca 2013 r. Wiek XXI /!/

Moje poczucie estetyki burzy się! Oblazły mnie śmiecie. Tylko patrzeć, jak za nimi ruszą do ataku szczury, karaluchy tudzież inne karakany. Nie chcę już tu żyć!  W jednej sekundzie, gdybym miała możliwość, przeprowadziłabym się gdziekolwiek, byle nie z widokiem, jaki pokazuję na zdjęciach.
Ratunkuuuuuuuuuuuu! Chcą mnie utopić albo udusić!
.
A może  >>Duch Bieluch znajdzie jakąś radę?

4 uwagi do wpisu “Ratunku! Tonę w … śmieciach!

  1. Moim zdaniem segregacja jest istotna, byle by tylko nie wygladało to tak, że przyjeżdza ekipa, która ładuje wszystkie segregowane śmieci do jednego auta i na wysypisku wszystko znów miesza.
    Postanowiłam sobie kupić nawet specjalny stojak na worki do segregacji. Znacznie ułatwia mi zadanie.
    Gorąco polecam firmę która sprzedaje te stojaki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s