Jest Robótka

Jest roboótka 2015_sztandar

Sztandar ROBÓTKI

.

.

Pamiętacie akcję „Robótka  2014”?

 
Jak mówią DezOrganizatorzy, to była Robótka na miarę pięciolecia: misternie złotą nitką wyszywana. Z brylancikami! Zapierająca dech w piersiach całego Komitetu, a nie łatwo przy naszych gabarytach. Skala przerosła najśmielsze oczekiwania nawet samej Woźnej, która wiadomo artystyczna dusza, wyobraźnię ma ułańską. Jesteście fantastyczni! A przy tym tak empatyczni i wrażliwi, że każdy w Niegowie – w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci –   poczuł się zauważony, z mieszanki studenckiej wyłuskany, pod lupą konkretnie ogrzany i opatulony słowem. Nawet ratlerek Kuba! 
 
11 listopada 2015 r. w środku nocy gościła tutaj Kaczka, która napisała:
Tu Robótkowy Komitet DezOrganizacyjny! Od dziś, od jedenastej 
jedenaście „robimy” po raz szósty 
i polecamy się łaskawej pamięci Kierownictwa i Klientów tego bloga. 

     Jeszcze kolędy w hipermarketach nie zabrzmiały całą mocą z głośników, ale zastępy czekoladowych Mikołajów w staniolowych zbrojach już gotują się do inwazji. Za kilka dni, znikną z półek ostatnie dynie i zastąpią je sztuczne choinki, nietłukące się bombki, plastikowe włosy aniołów i światełka LED przebrane za woskowe świeczki. 
A wtedy my wrócimy z Robótką. 
 
 
 
A za Robótką przyjdą prawdziwe Święta. Żadna tam imitacja. 
Zaglądajcie: JEST ROBÓTKA. Wasz Komitet DezOr.
 
 
Rozdanie 2014
 
Od Derekcji słów kilka:
 
Kochani,
w imieniu wszystkich Obdarowanych, a więc i swoim – bardzo, bardzo dziękuję za dobre słowo, życzliwość i miłość ukrytą w prezentach, listach i świątecznych kartkach. Słowa są za małe, by wyrazić naszą wdzięczność. Trochę radości wyrażają nasze zdjęcia, ale nie da się wszystkiego  pokazać… reszta zostaje w sercach i w naszej codziennej modlitwie za Was. 
Reprezentując Opiekunów jestem pod wrażeniem Waszego zaangażowania w ROBÓTKĘ 2014 – to wspaniały DAR dla Mieszkańców naszego Domu.
 
/…/ Każda paczka pachniała Świętami, ale niektóre pachniały szczególnie – to te, w których były pierniki: cała masa różnych pięknych wypieków, ręcznie malowanych: we wzorki, w gwiazdki i z imionami – cudowne! Aż żal je było jeść, a pachniały tak….ach! Zapamiętamy ten zapach do następnych ŚWIĄT.
W tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia – był to ogromny prezent pamięci o tych, o których czasem własna rodzina nie pamięta. DZIĘKUJEMY! 
.
.

Kierownictwo „Posiaduszek” także w tym roku przyłącza się do akcji „Jest Robótka” i zachęca do udziału drogich Posiaduszkowiczów. Gdzie, jak gdzie, ale przy kominku robótki udają się zawsze, prawda? 

 
Robótkę zaczynamy 11.11 o godz.11:11 a potem robótkowe paczki, listy i kartki wysyłamy na adres: 
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
ul. Wierzbowa 4 
07-230 ZABRODZIE 
z dopiskiem dla kogo. 


Zajrzyjcie do opisów Dam i Kawalerów (TU i TU). Wyłuskajcie sobie konkretnego Ulubieńca. Pomyślcie o nim ciepło. Wyobraźcie sobie, że to dla niego stawiacie ten dodatkowy talerz na wigilijnym stole. A potem chwyćcie za kartkę i długopis i napiszcie Ulubieńcowi coś od serca. Otulcie go dobrym słowem, jak najcieplejszym, wełnianym szalikiem. Niech się roztopią sople rozgoryczenia i smutku. Niech choć przez moment Wasz Ulubieniec poczuje się najważniejszy na świecie, jedyny, wybrany i dowartościowany.


Śmiało!