Czytacze i szperacze posiaduszkowo – kominkowi…

… czyli co, kto i skąd na „Posiaduszkach w drodze, oazie i przy kominku” czyta.

Oto blogowej statystyki łyk, a nawet cztery łyki.

Łyk pierwszy – tematyczny. 
Co jest najbardziej poczytne i poszukiwane? 

Posty:
Wpis
Liczba wyświetleń
Historia samotnego polana
8 paź 2012, Komentarze: 44
7106
Opowieści z Wilcza
1 cze 2012, Komentarze: 42
5061
Przepis na łabędzia z ręcznika
27 sie 2010
3759
Paczka dla Ukrainy
17 mar 2014, Komentarze: 103
3604
Polecam wspomnienia Nestorki polskiej blogosfery
1 wrz 2014, Komentarze: 96
2715

Pokaż mi co czytasz a powiem ci kim jesteś…

Tematycznym hitem mojego bloga według czytelników jest arcymądra opowieść o  samotności i genialnym sposobie jej uleczenia. Czytelnicy trafili w dziesiątkę!

Drugie miejsce w popularności zajmuje opis  radości wspólnego rodzinnego przebywania, zaprawiony bajkowymi elementami, z otaczających opowieść, osobliwości przyrody.  Bajka – nie bajka dla dorosłych i dla dzieci. Drugi  strzał w dziesiątkę!

Posiaduszkowym gościom podobały się także praktyczne zajęcia przydatne w dowcipnym ozdabianiu domu, propagowanie akcji pomocowej oraz wojenne wspomnienia blogerki Halnej.

Czytelników o takich zainteresowaniach i ceniących wyrażone w popularnych postach wartości można sobie pozazdrościć. Inni autorzy blogów niech zazdroszczą Posiaduszkom. 😉  Brawo Wy, Czytelnicy!

Łyk drugi –  kluczowy

Wyszukiwane słowa kluczowe:
Wpis
Liczba wyświetleń
kolaż
3137
kolaz
322
tunezja
278
jak zrobić łabędzia z ręcznika
242
jezioro białe
164
grycela.blogspot.com
120
jezioro białe okuninka
94
róże z liści
83
grycela.blogspot.de
81

       Najczęściej używanym kluczem okazał się „kolaż”. Klucz francuski? Hi, hi, hi… Zwyciężyło  zamiłowanie do sztuki lub kolarstwa w zależności, kto co miał na myśli i na ile znał się na sztuce i ortografii.  Wysoko wybiła się także ciekawość świata, zainteresowania geograficzne i manualne.  Robótki ręczne, niech żyją! Słowem – czytelnicy trzymają poziom wysoko!

Łyk trzeci – światowy, międzynarodowy

Liczba wyświetleń według kraju:
Wpis
Liczba wyświetleń
Polska
152419
Rosja
33198
Stany Zjednoczone
25563
Niemcy
9625
Francja
7024
Ukraina
4107
Rumunia
2817
Wielka Brytania
2644
Holandia
1504
Kanada
1092

       Polska na czele, to wiadomo. Polak Polaka czyta, komentuje i nikt nikogo tak nie zrozumie, jak rodak rodaka.  Dalsza część peletonu układa się w niezwykłe sojusze. Najlepszy czytelniczy przyjaciel to wielka i groźna Rosja, która wyprzedziła umiłowanego politycznie sojusznika naszego, czyli USA. Ameryka przegrywa z Rosją – posiaduszkowa sensacja dwudziestego pierwszego wieku.  😉

Amerykańscy przyjaciele  przeglądają opowiastki siedząc sobie w świetle polarnych zórz  Alaski i pod palmami amerykańskiego południa. Może nawet w towarzystwie aligatora na Florydzie?

A Europa? Tradycyjnie, solidne Niemcy oraz uśmiechnięta Francja przodują. Wszystko zgodnie z gospodarczymi trendami Unii Europejskiej.  Królestwo Brytyjskie zeszło sobie na daleki plan, bo i tak planują nas opuścić. Ot, czytelniczy  BREXIT po prostu.  Nic to, mamy w peletonie bratnie kraje byłego bloku socjalistycznego: Ukrainę i Rumunię. Brawo!

Halo, Holandio! Dalejże podciągać swoje statystyczne pozycje posiaduszkowe! Kanadyjczycy, na „Posiaduszki” biec Wam trzeba. To nic, że daleko! Czekamy na Was.

Łyk czwarty – stronniczy, strona po stronie

Strony:
Wpis
Liczba wyświetleń
Pierwsza Karawana Blogowa
1253
Kółko Pomocy Blogowej
379
Teksty nagrodzone, wyróżnione, polecane
344
Komentarze wierszowane
316
Wszystkie publikacje alfabetycznie
258
XIII Festiwal Teatralny dla Przedszkolaków
228
Opowiastki przy kominku -linki
214
Chełm i okolice -linki
154
Opowiastki przy kominku. Onet – linki
136
Tunezja -linki
99

       Czy kogoś  dziwi taka kolejność popularności stron?  Toż wiadomo, że chętnie korzystamy z linków prowadzących do zaprzyjaźnionych blogów podanych na specjalnej stronce, jak na dłoni!  Przecież Goście Posiaduszkowi lubią się i odwiedzają wzajemnie. Tym mniej dziwi popularność okienka pomocy blogowej stworzonego po to, aby dzielić się umiejętnościami i pomagać blogowym współbraciom. Korzystajcie z dobrych rad i sami doradzajcie ku chwale blogowej!

Czytelnicy słusznie wyróżnili  licznymi odwiedzinami stronę utworzoną z komentarzy pisanych wierszem. Ujawnione talenty należało zapisać i zachować dla potomności oraz czytywać dla poprawienia humoru. Zalecana dawka terapeutyczna: raz w miesiącu, zwłaszcza w długie i ponure wieczory jesienno – zimowe.

Opłaciło się pracowite układanie alfabetycznej listy wszystkich publikacji. Liczba pozycji na tej liście wprawia w dumne zadziwienie nawet ich autora. Aż tyle? No, no, no… Dorobek niezły. Lista taka poręczna jest,  jak widać po częstotliwości odwiedzin, dla wszystkich. Korzystajcie, zapraszam!

Statystyka, statystyka… 

       Liczba do liczby, zbiór liczb i pojedyncza cyfra, a wszystkie znaczą więcej, niż sucha matematyka. Taka to wyszła mi notka statystyczna na zakończenie akcji przeprowadzki z powodu likwidacji blogów „Afryka moja” na platformie Wirtualna Polska i „Opowiastki przy kominku” na Onecie oraz wymuszonego tym przeorania całego bloga, posprzątania, uporządkowania i naprawienia setek notek, linków i obrazków. Mam więc notkę statystyczną dobrą na podsumowanie owych działań i otwarcie na nowy początek. Renowacja i rekultywacja „Posiaduszek”! A, co? Wszystko wokół reformuje się, to i ja chcę dobrej zmiany. 🙂   Nawet Garbatego poprosiłam, by się włączył i pilnował palmy wyrosłej  w nagłówku w wyniku rekultywacji pustynnego piachu. Bo i nagłówek mam nowy na blogspocie! Ładny, prawda?

POSIADUSZKI u alELLI-1920. JEST NA BLOGU

Koleżankom – Annie i Bet – dziękuję za pomysły i twórcze zaangażowanie.

Onetowi i Wirtualnej Polsce: pa, pa! Rozpoczynam nową erę pod zieloną palmą, o!

winoDodatek specjalny.  Łyk piąty na życzenie komentatorki Bet.

14 uwag do wpisu “Czytacze i szperacze posiaduszkowo – kominkowi…

    • Dlatego nawet nie zakładam tutaj linkowni. Mam na blogspocie wygodną. Moje dotychczasowe koło ratunkowe nie zdało egzaminu. Teraz jestem mądrzejsza i zdjęcia wklejam poprzez wstawianie, a nie kopiowane – jak przedtem – z innego bloga. Musiałam setki zdjęć od nowa wlepiać. Dokładnie: 589 zdjęć wymienionych na blogu blogspotowym i
     708 zdjęć wymienionych tutaj plus poprawione linki w notkach /nie wszystkie, tylko znajome/.

  • Nie ma już blogów na Onecie. Poprawiam jeszcze linki onetowe na listach blogów, ale nie do wszystkich znam nowe adresy.
   Mam komunikat, że swój blog usunęłaś.

 1. Wprawdzie już jeden komentarz napisałam, ale pewnie w spamie,
  Jestem pod wrażeniem Twojej pracowitości i talentu. Dopiero bezwzględne liczby pokazują, jak jesteś popularna, jaką renomą cieszą się Twoje posty i ile sił włożyłaś, by to wszystko osiągnąć.
  .Zasyłam wiele serdeczności i życzę wielu lat twórczej pracy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s