Robótka 2019 już dziesiąty rok!

Dobrodawcy! Uśmiechoczyńcy! Szczęścioróbcy! Praliny ludzkości! Pączki szczodrości! Kołacze hojności! Jest dla Was ROBÓTKA!

Roznosiciele dobroci! */

       Wy, którzy pojawiacie się tu co roku, w listopadzie, z punktualnością szwajcarskich zegarków i wy, którzy trafiliście tu po raz pierwszy krętymi drogami internetów!

Witajcie!

Po raz DZIESIĄTY przecinamy wirtualną wstęgę (CIACHU, CIACHU), by rozpocząć kolejną edycję szalonego, spontanicznego dobroczynienia.  Komitet DezOrganizacyjny Robótki omdlewa na myśl, że …ojacie!…

Robótka trwa już DEKADĘ!!!­

Dziesięć lat nieustającej dobroci! Zyliony dobrych słów! Bazyliony podarków! Rozhulana szczodrość, nieprawdopodobna hojność, nieposkoromiona dobroć brygady robótkowiczów z całego świata!

Fanfary! Fajerki! Fajerwerki! 

Jubileusze! 

Zaczynamy kolejną Robótkę pod jubileuszowym sztandarem (którym nie tylko można, ale wręcz należy oplakatować internety!):

Robotka_Sztandar2019

       Od dziesięciu lat, co roku, w sezonie świątecznym, wspólnie próbujemy tu uszczęśliwiać niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie pod Warszawą. To fantastyczna, koedukacyjna brygada, w której składzie jest kilku maleńtasów, trochę młodzieży i bardzo wielu seniorów. Żaden Niegowiak z tej gromady – czy to ze względu na wiek, czy problemy zdrowotne, czy też stopień niepełnosprawności – nie będzie już miał innego, prawdziwego domu. Starszaki z Niegowa to nie jest target dla Wróżki Adoptuszki. A tęsknota za domem i rodziną najbardziej wszak zwykle człowieka ściska i szarpie w sezonie kolęd, choinek, kompotu z suszu, Kevina w Nowym Jorku i karpi w wannach.

       Świat bezwzględnie spycha Starszaki na margines, my przeciągamy ich na naszą stronę! Świat próbuje ich ignorować, my mówimy im jak bardzo są dla nas ważni. Świat i okoliczności ich wykluczają, my ich… yyyyyy… WKLUCZAMY!

A robimy to bardzo prosto.

O tym jak są fajni i potrzebni piszemy im w świątecznych życzeniach. Bo jeśli my do nich o tym nie napiszemy to nikt inny tego nie zrobi.

W imieniu Starszaków-Niegowiaków prosimy Was zatem o świąteczne kartki z dobrym słowem dla konkretnych Starszaków.

Tylko tyle.

Kartka.

Dobre słowa. Takie wyrwane spod serca. Słowa z miodu, cukru i melasy.

Znaczek za trzy zeta bez VAT.

Ten prosty zestaw ma moc uczynić czyjeś święta, a z rozpędu i życie, lepszym i znośniejszym!

PODSUMUJMY:

❆❆❆ DLA KOGO TA ROBÓTKA? ❆❆❆

Dla koedukacyjnej brygady niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, dla Starszaków, o których w detalu przeczytacie w zakładkach na blogu  https://jestrobotka.blogspot.com/.

❆❆❆ CO ZROBIĆ, BY ZOSTAĆ ROBÓTKOWICZEM? ❆❆❆

Poczytać rodzinkowe zakładki i wyłuskać sobie spośród Starszaków konkretnego ulubieńca i wysłać mu słów kilka napisanych z serca. Niech się Wasz ulubieniec przez chwilę poczuje wyróżniony i wybrany. Jedyny, wyjątkowy i specjalny.

Co roku pytacie:

❆❆❆ CZY MOŻNA OBDAROWAĆ ULUBIEŃCÓW ŚWIĄTECZNYM PREZENTEM? ❆❆❆

A my, co roku odpowiadamy: oczywiście! (ale doprawdy nie trzeba!) Stąd dość szczegółowe opisy mieszkańców, które powstają we współpracy z Dyrekcją i Opiekunami. Tylko prosimy, w ferworze zawijania podarków, nie zapomnijcie o dobrych słowach dołączonych do paczek. To one są esencją Robótki.

❆❆❆ ZAKŁADKI. ❆❆❆ Tu można wybrać swoich ulubieńców:

Listy adresujcie następująco:

Dom Pomocy Społecznej w Niegowie

Rodzinka…

dla…

Wierzbowa 4

07-230 ZABRODZIE

___________________________________________
*/ Fragmenty skopiowane ze strony https://jestrobotka.blogspot.com/2019/11/robotka-2019-10-rok.html.  
Zachęcam do odwiedzenia, by dowiedzieć się więcej.

❆❆❆❆❆❆❆❆❆

Pamiętacie wspólne pisanie wierszy dla Uli – https://grycela.blogspot.com/2015/12/czyli-raport-z-akcji-tu-i-tam-piszemy.html?
Ula, którą naszymi wierszykami przytuliliśmy do serca – https://www.youtube.com/watch?v=pmIhRHl-hXk  (w filmie Ula jest od minuty 3:49), odeszła już do nieba. Może recytuje innym Aniołom?
Komentarze na blogu głównym

2 uwagi do wpisu “Robótka 2019 już dziesiąty rok!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s