Czy to zdarzyło się naprawdę?

           Nie mogę uwierzyć w to, co widzę i słyszę na filmiku „Wara stąd”, nagranym podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie potrafię także skomentować, ponieważ za mało siarczystych słów znam i wychowanie nie pozwala mi takich używać.

Czy to może być ksiądz? Może diabeł przebrał się za kapłana?

* * *

W sprawie 1%  PIT

       Proponuję, by Darczyńcy 1% w 2020 roku sprawdzili, czy pieniądze zostały przekazane wskazanej numerem KRS organizacji pożytku publicznego /OPP/, czy może „zapodziały się” gdzieś w czeluściach skarbu państwa? 

Czy to także dzieje się naprawdę?

     Docierają informacje, że niektóre organizacje pożytku publicznego oraz rodzice dzieci chorych i niepełnosprawnych nie otrzymali pieniędzy z 1% PIT. To powoduje pogorszenie stanu zdrowia z powodu braku środków na zakup lekarstw oraz rehabilitację, a nawet zagraża życiu dzieci. 

Wniosek o interwencję premiera w tej sprawie złożył  m.in. senator Krzysztof Brejza. Poprosił on o odpowiedź, dlaczego osoby potrzebujące nie otrzymują przekazanego im 1 procenta podatku PIT oraz w ilu przypadkach wypłata środków została opóźniona albo zablokowana. 

Krzysztof Brejza – Biuro Senatorskie – 16 stycznia informuje:

400 tysięcy wniosków o przekazanie 1% dla organizacji pożytku publicznego zostało negatywnie zweryfikowanych przez skarbówkę. To dane ujawnione przez Min. Finansów w odpowiedzi na interwencję ws. blokady przekazywania środków z 1% na rzecz OPP.

(…) Interwencję skierowałem w grudniu na wniosek kilku rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci, do których nie dotarły środki z 1%. 

Komentarze na blogu głównym

4 uwagi do wpisu “Czy to zdarzyło się naprawdę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s