Zagadka śmieciowa

       W moim mieście realizowany jest projekt  pod nazwą „Budowa Systemu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chełmie”, w ramach którego zamontowano nowe betonowe śmietniczki. Są dość eleganckie i podzielone na dwie części. Do jednej należy wrzucać odpady zmieszane, a do drugiej metale i tworzywa sztuczne, o czym informują napisy na daszku. Litery są wyraźne i duże, nawet okularów nie muszę zakładać. Potrafię też odróżnić metalową puszkę po napoju od papierka po cukierku. Mam jednak problem. Nie wiem gdzie i co wrzucić do tej śmietniczki, ponieważ obie informacje o rodzaju odpadów znajdują się nad jedną i drugą komorą. 

Czy ktoś pomoże rozwiązać zagadkę?

Do której komory śmietniczki mam wrzucać

metale i tworzywa sztuczne,

a do której pozostałe śmiecie?

PS. To także jedna z nowych ciekawostek: https://www.nowytydzien.pl/cudaczne-przystanki-przedmiotem-kpin/

Reklama

10 uwag do wpisu “Zagadka śmieciowa

  • Już wcześniej z daleka widziałam. Także na zdjęciu na fb Prezydenta Miasta. Dopiero, gdy miałam potrzebę wyrzucić papierek, zauważyłam bezsensowny układ napisów i komór na śmiecie.

 1. Widać, że w Waszym mieście nie mają na co wydawać pieniędzy, więc je marnują. Niegospodarne władze potrafią lekką ręką wydawać nie swoje pieniądze. A może chodzi o wsparcie znajomego ziomka?
  W normalnym kraju za błędne decyzje odpowiada się pieniędzmi bądź utratą stołka, a u nas? Ludzie nie reagują, nikogo nie obchodzi, więc władza wszystko może, brr.
  Serdeczności zasyłam

  • Prasa podawała, że rozpoczęła się także instalacja częściowo podziemnych pojemników na odpady. Mają też być pojemniki na psie nieczystości z podajnikami torebek.
   Serdeczności odwzajemniam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s