Podróżujmy bezpiecznie

Idę na wojnę, o!

Wakacje w pełni. Ruch na drogach duży. Busy komunikacji międzymiastowej cieszą się powodzeniem. Przemieszcza się nimi młodzież z plecakami, dorośli, dzieci… I co?

A to właśnie:

 Fotografie wykonane podczas jazdy busem na trasie Zamość – Chełm w dniu 14 lipca 2011 roku.

Widać osoby nie mające miejsc do siedzenia. O tym, że oberwałam w głowę plecakiem jadącego na stojąco chłopca, a na moich piersiach przez część podróży niemal spoczywała męska pupa…  nie wspomnę.

 

Bus  dojechał szczęśliwie. Stacja docelowa w Chełmie.

Podobno „Polak mądry po szkodzie”, a ja uważam, że ani przed… Ani po…  Na nic się zdała  śmierć 18 osób, które zginęły pod Nowym Miastem w wypadku uznanym za jedną z najtragiczniejszych katastrof drogowych ostatnich lat. Nie żyją, bo nie siedzieli w fotelach i nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ileż wtedy łez wylano, jak długo „psioczono” na kierowcę, który także poniósł śmierć…

Rejestruje się busy z miejscami stojącymi? Liczy się pieniądz? Jeszcze jedno… i jeszcze kolejne 10 złotych dla firmy przewozowej? Niech turysta sobie stoi? Niech wchodzi na półkę, albo na kolana innego podróżnego? Co tam narażanie pasażerów na niebezpieczeństwo, co tam troska o komfort jazdy… Byle do przodu…

A podróżujący?  Też nie są bez winy. Dlaczego decydują się jechać na stojąco?

Wypowiadam wojnę! Zdemaskuję każdego kierowcę, który zabiera więcej ludzi niż miejsc w samochodzie i nie troszczy się o bezpieczeństwo oraz nie przestrzega przepisów drogowych. Powiadomię odpowiednie organa, a „organów”  stojących pod moim nosem w autobusie nie będę tolerować.

Przyłącz się! Aparat fotograficzny lub komórka na „bagnet na broń” i… Demaskujmy! Demaskujmy! Demaskujmy!

„Drżyjcie firmy przewozowe! Wojna!”

 

PS. Ciekawostka z Zamościa:

Co tu napisano?

(wycięty ze zdjęcia i powiększony napis wkleiłam pod ‚tp’)

17 uwag do wpisu “Podróżujmy bezpiecznie

 1. Oooooo….. ledwo okupacja zakończona i znowu wojna ??? STRASZNE wakacje…hi,hi….Ale do apelu przyłączam się. Już ładuję komórkową broń.

 2. Brrr..straszne są te sceny wojenne..Ale Ela,niczym Joanna Darc,przewalczy wszystko. Zapisuję się do klubu anty-drani przewoźników! Ja tak wogóle wszędzie się zapiszę tam gdzie Ela,ponieważ..no wiadomo!

 3. Nou,dobre, Ela Nasza nie marnuje czasu. Walczymy o dobre imie Polski , „CONGRES KULTURY: kierowcow polskich i pasazerow ” pod Kominkiem otwarty, dd: 16 lipca 2011, inicjatywe alElla popieram

   • Berto, zapewne jest zarejestrowany na kilka miejsc stojących, nie wiem na ile. Cena biletu ta sama. Nie wiem też, dlaczego rejestruje się i zezwala na jazdę na stojąco na trasach międzymiastowych (co innego autobusy miejskie).Kiedyś byłam świadkiem, jak policja kontrolowała busa. Zatelefonował po nią zduszony jak sardynka przez stojących pasażer siedzący. Policja wlepiła mandat kierowcy za nadmiar pasażerów i kilku stojącym osobom kazała wysiąść. Było wielkie oburzenie na policję.

    • Duze bravo, dla tej grupy dzielnych policjantow, szczegolnie dla pasazera, ktory podjal prawidlowa akcje.Ludzi nalezy karac jezeli lamia prawa bezpieczenstwa i nie tylko.Tutaj przydaloby sie jeszcze duze pieniezne karanie firm, pozwalajacych na takie zachlanne dodatkowe zarabianie.bay, bay

     • Z drugiej strony patrząc, to człowiek jadący do pracy albo na lotnisko (na przykład) nie zrezygnuje z jazdy na stojąco i jest zadowolony, że kierowca w ogóle go zabrał.

 4. Pingback: Śmierć jeździ bez pasów bezpieczeństwa | alE blogowanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s